kapela výtečných muzikantů, kteří kombinují perské i arabské rytmicko-harmonické postupy
Kontakt: Jiří Kout, tel.: +420736177574, mail: jiri.kout@gmail.com

Ali Amiri

30. července 2010 v 23:13 | Admin |  Členové
Ali AMIRI - zpěv

* 29. 2. 1980 Teherán ( Írán )
Bylo nebylo, za devatero horami a devatero řekami… Po pravdě těch hor i řek je o něco více a dalekou zemí je v tom to případě Írán! V této daleké zemi uviděla jedna šťastná maminka poprvé svého syna, který si v jejím lůně, celých devět měsíců pobrukoval, pozpěvoval a občas i "podupával" nějaké ty perské rytmy… Nevíme zda se tato šťastná maminka rozhodla pro jméno Ali, když poprvé uviděla nos svého syna nebo ji k tomu inspirovalo něco jiného? ( Ali = veliký )
Ve svých sedmnácti letech se rozhodl pro studium vysoké školy. Vždy se chtěl stát lékařem a udělal pro to první krok - vybral si univerzitu! Může nás těšit, jakému věhlasu se ve světě těší Univerzita Karlova. Ještě před tím než se poprvé ztratil za hromadou knih o medicíně, strávil jeden rok přípravami na studium a učením řeči, která umí prolámat jazyk, i pěkně ukecanému Peršanovi…. První slovo bylo "Ahoj"! Výbornou studijní pomůckou se ukázal být i námi tak oblíbený, Večerníček. Ovšem, zda šlo o výslovnost slov nebo o studium slovíček, z titulků novinové čepice, to je otázka.
V této době, kdy je možné, že okolo 19hod. vytahoval ze skříně mimo novinové čepice i schovaného houpacího koně, kolo nebo šlapací autíčko, objevil i něco, co zanechalo mnohem větší následky. Tím něčím není nic jiného než kytara! Své brnkání zdokonalil zakoupením knihy s akordy a pak už nebránilo nic tomu, aby když vykoukl zpoza haldy knih, vyrazil ukázat co v něm je ( hudebně )!
Vypadá to, že v něm něco bylo a nejvíce se to ukázalo, když se v roce 2004 přihlásit do soutěže Česko hledá SuperStar II. Dokonce se stal finalistou s nejvyšším počtem obdržených hlasů od diváků.
Dne 17.11.2005 vydal své první album nazvané A Piece Of My Heart, pozvání ke spolupráci přijala jako hudební host Monika Absolonová.
V roce 2006 dokončil studia na Karlově univerzitě a s titulem MUDr. se stal lékařem ve Fakultní nemocnici Na Bulovce na dermatovenerologické klinice.
Mimo kliniku ho bylo možné vidět v divadelní sezoně 2007-2008 v muzikálu Angelika, kde ztvárnil roli perského velvyslance Bachtiary -beje. Pro muzikál vytvořil píseň Sultane Džahan Nebo v seriálu Ordinace v Růžové zahradě, kde se představil jako rázný Al Fajed
V poslední době propůjčil svou tvář kampani Českého červeného kříže, na podporu bezplatného dárcovství krve.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama